کسب رتبه اعتباری AA برای سومین سال پیاپی توسط آریاکسب رتبه اعتباری AA   برای سومین سال پیاپی توسط آریا

این شرکت توانسته برای چهارمین سال پیاپی به عنوان اولین شرکت بالاترین رتبه اعتباری را کسب کند.

به گزارش بازرگانی فیلتر پرس صنعتگر، کمیته رتبه‌بندی اعتباری شرکت رتبه‌بندی پایا در دو سال گذشته رتبه اعتباری بلند مدت AA، را به شرکت آریا ساسول تخصیص داده بود که بر اساس بازنگری صورت گرفته، رتبه اعتباری بلندمدت AA مجدداً مورد تأیید قرار گرفت و این شرکت همچنان بالاترین رتبه اعتباری شرکتهای ایرانی را در اختیار دارد. این شرکت توانسته برای چهارمین سال پیاپی به عنوان اولین شرکت بالاترین رتبه اعتباری را کسب کند.

دور نمای مثبت برای سهامداران

این گزاررش می‌افزاید : شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا» بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی حسابرسی شده، نسبت‌های مالی مستخرج از آن و همچنین ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، وضعیت حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین مالی، وضعیت طرح‌ها و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب و کار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری بلند مدت AA با دورنمای با ثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت A۱+ را به شرکت پلیمر آریا ساسول (سهامی عام) تخصیص داد.

کمیته رتبه‌بندی اعتباری شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا در سال ۱۳۹۹ رتبه اعتباری بلندمدت AA- را به شرکت پلیمر آریا ساسول (سهامی عام) تخصیص داده بود. بر اساس بازنگری صورت گرفته، رتبه بلندمدت شرکت در سال ۱۴۰۰ به AA ارتقا یافت و در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز این رتبه مجدداً مورد تأیید قرار گرفت.

در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بسیار بالاست. همچنین دورنمای رتبه اعتباری «پایا» اظهارنظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان‌مدت است. دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد. که حکایت از ثبات سرمایه گذاری و به تصویر کشیدن دورنمای مثبت برای سهامداران آریا دارد.

همچنین در این روند، کلیه تحلیل‌های کمی بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و یادداشت‌های همراه آن و سایر اطلاعات ارائه شده توسط شرکت پلیمر آریا ساسول (سهامی عام) انجام شده است.

گزارش ۱۴۰۲

در مجموع گزارش‌های رتبه‌بندی منتشر شده توسط پایا نشان می‌دهد پیش از این هیچ شرکتی موفق به کسب این درجه اعتباری نشده است. طبق گزارشات منتشر شده توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا در سال ۱۴۰۲، گروه توسعه مالی مهر آیندگان رتبه AA- و شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین رتبه A+ و شرکت‌های بهمن دیزل، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و گروه توسعه اقتصادی پایندگان رتبه A- را به خود اختصاص داده‌اند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و فیلتر پرس صنعتگر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.منبع : مهر نیوز