دو خودروی داخلی در سامانه یکپارچه عرضه شد/ مهلت ثبت نام تا شنبه |مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در گفت و گو با فیلتر پرس صنعتگر اظهار کرد: با توجه به برنامه تولید گروه سایپا و در راستای اجرای دستورالعمل تنظیم بازار خودروهای سواری و با هدف تسهیل شرایط برای متقاضیان خودرو، ظرفیت‌های قابل ارائه توسط خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.

وی افزود: طرح‌های عرضه شامل طرح عادی، طرح خودروهای فرسوده (خودروهایی که مورد تأیید ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده باشند)، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (صرفاً مختص مادرانی که حائز شرایط قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که مورد تأیید سازمان ثبت احوال کشور است.) است.

تقدسی ادامه داد: ویرایش ثبت نام در این مرحله هیچ گونه حقی را برای متقاضی جهت دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً پس از قطعی کردن ثبت نام و واریز وجه متقاضی در زمان مقرر شده توسط خودروساز، شکل می‌گیرد.

وی افزود: خودروهای عرضه شده در این مرحله، با توجه به اعلام شرکت سایپا خودروهای کوئیک GX- L ، کوئیک GXR- L با روش فروش فوق العاده با تحویل حداکثر سه ماهه و پیش فروش فصل‌های بهار تا زمستان ۱۴۰۳ است. متقاضیان تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۳۰ دی ماه مهلت انتخاب خودرو دارند.

به گزارش مهر، متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند نسبت به ثبت نام و تغییر نوع خودرو در سامانه یکپارچه به یکی از خودروهای شرح فوق اقدام کنند:

برای تمام متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه که موعد زمانی تحویل خودرو آنها فصول آتی تعیین شده است، امکان لغو سفارش و انتخاب محصولات عرضه شده میسر است.

متقاضیان می‌بایست پس از فراخوان و اعلام توسط خودروساز با توجه به نوع روش فروش (فوق العاده یا پیش فروش)، نسبت به واریز وجه اولیه و یا تکمیل وجه اقدام کنند.

تمام افرادی که درخواست خرید خودرو ایشان در دوره‌های قبل در سامانه نهایی شده و نسبت به واریز وجه اقدام کرده اند (بسته به روش فروش – فروش فوق العاده یا پیش فروش) امکان انتخاب خودرو را نخواهند داشت و مشمول این طرح نیستند.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می‌شود متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش به سایت شرکت سایپا و یا نمایندگی‌های گروه سایپا مراجعه کنند.

توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

سامانه جهت انتخاب خودروها از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ در دسترس است.منبع : مهر نیوز