التهاب کمبود لاستیک در کشور برطرف شده است |به گزارش فیلتر پرس صنعتگر غلامعلی مهدوی دبیر هیأت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی کشور در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد گفت: توزیع لاستیک از طریق سکوهای اینترنتی، عرضه مستقیم شرکت‌های تولید کننده و واحدهای صنفی در سراسر شهرها و استان‌ها در حال اجراست و متقاضیان در صورت عدم دسترسی به هریک از این راه‌ها می‌تواند از طرق دیگر اقدام نمایند.

وی ادامه داد: در یک مقطع زمانی در برخی از سایزها کمبود داشتیم و در حال حاضر این نقصان نیز برطرف شده است.

وی در خصوص گلایه برخی از متقاضیان در مورد عدم موجودی لاستیک در برخی از واحدهای صنفی متذکر شد: توزیع لاستیک در بسیاری از واحدهای صنفی صورت می‌گیرد و متقاضیان دسترسی به همه واحدهای صنفی را دارند.

دبیر هیأت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی کشور استعلام فرد و خودرو را در سامانه‌های اینترنتی یکی از مشکلات پیش روی خریداران دانست و توضیح داد: گاهی در سامانه جامع تجارت به دلیل فنی استعلامات با تأخیر انجام می‌شود که در صدد مرتفع کردن آن هستیم.

وی از توزیع لاستیک در فروشگاه‌های اینترنتی همچون گذشته خبر داد و گفت: فروشگاهای اینترنتی در تمامی شهرها فعال بوده و در حال توزیع و فروش لاستیک می‌باشند.

وی با اشاره به واردات لاستیک‌های کامیون‌های سنگین و نظارت بر کیفیت آنها گفت: تمامی لاستیک‌های وارداتی در فرآیند ثبت سفارش و نیز ترخیص از گمرکات مورد نظارت و بازرسی سازمان صمت و اتاق اصناف قرار می‌گیرند و از نظر کیفیت و استاندارد مورد تائید می‌باشند.

وی در پایان گفت: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلف در خصوص توزیع، گرانفروشی و یا کیفیت لاستیک‌ها می‌تواند از طریق تلفن ۱۲۴ شکایت خود را ثبت نمایند تا همکاران در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان پیگیری‌های لازم را انجام دهند.منبع : مهر نیوز