اراده ملت ایران بر دشمنان فائق آمده است/ بیکاری در خوزستان حل شود |به گزارش فیلتر پرس صنعتگر، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز جمعه در مراسم افتتاح پروژه زمزم ۳ در شرکت فولاد خوزستان و سایر پروژه‌های صنعتی استان خوزستان در اهواز اظهار کرد: امروز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های مهم اقتصادی در استان خوزستان هستیم. به برکت دستان مهندسان، مشاوران و کارگران عزیز، چه کارهای بزرگ ایجاد کردند و افتخار آفریدند.

وی افزود: همه این افراد تشکر می‌کنم که در هوای گرم استان خوزستان به صورت شبانه روزی تلاش کردند و این اقدامات بسیار بزرگ را انجام دادند تا این فعالیت‌های به جهش اقتصاد کشور کمک کند.

رئیسی گفت: در این میدان اراده‌ها در مجموعه‌های فولادی و صنعتی کشور بر اراده دشمنان فایق آمده است. در این مجموعه فولادی خوزستان آنچه امروز آغاز به کار رسمی پیدا کرده است که البته از چندی پیش آزمایشی آغاز شده و امروز رسماً اعلام می‌شود تولید آهن اسفنجی است که ۲ میلیون تن در سال است. معنای تولید ۲ میلیون تن در سال یعنی ایران اسلامی در مقام اول منطقه و دوم جهان قرار می‌گیرد و این افتخار بزرگی است نصیب ایران مهندسان کارگران و کارشناسان مجموعه شده است.

وی با اشاره به آغاز بهره برداری از طرح آهن اسفنجی زمزم سه با ظرفیت ۲ میلیون تن در سال گفت: این اقدام به معنای این است که ایران اسلامی در مقاوم اول منطقه و مقام دوم جهان به تولید این محصول مهم دست یافت.

رئیسی افزود: بهره برداری از طرح فولادی زمزم ۳ بدون حضور مشاوران خارجی و به همت داخلی و خودباوری جوانان افتخاری مضاعف دارد. به کارگیری ۱۱۵ شرکت دانش بنیان و بیش از ۵۰ شرکت داخلی برای احداث طرح فولاد زمزم سه از جمله اقدام‌های بزرگ و مهمی است که در این طرح به ثمر رسیده است.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم افزایش ظرفیت تولید فولاد در خوزستان افزود: باید با توسعه صنایع در استان کاری کرد تا مشکل بیکاری خوزستان برای همیشه برطرف شود.

سرمایه گذاری بانک‌ها در میادین نفتی

رئیسی با اشاره به بهره‌بردای از میادین سپهر و جفیر گفت: سرمایه‌گذاری بانک‌ها در میادین نفتی و معادن و به روز شدن ثروت‌های کشور از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها است که از اقدامات در این زمینه تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: افزایش تولید نفت و گاز خبرهای خوبی برای کشور است اما باید تلاش شود نفت و گاز ما در مسیری قرار بگیرد که بتواند ارزش افزوده ایجاد کند. امروز بر تکمیل زنجیره ارزش تاکید کردم زیرا با این کار اشتغال ایجاد و ارزش افزوده آن وارد جیب ملت ایران می‌شود.

رئیس جمهور گفت: برنامه ریزی وزارت نفت در این سایت باید در مدت کوتاه این باشد که گازهای مشعل دیگر سوخته نشود و استفاده پد نفتی که باید با جدیت دنبال شود.

وی افزود: اینکه بخش زیادی از ۴۰ همت مسئولیت‌های اجتماعی در خوزستان هزینه شده است، کار بسیار خوبی است.

وی ادامه داد: تاکید به همه دستگاه‌ها به ویژه وزارتخانه‌های نفت و صمت و همچنین شرکت‌های نفتی و فولادی خوزستان این است که توسعه خوزستان را در اولویت کاری قرار دهند.

رئیسی اهتمام شرکت‌های نفتی و فولادی خوزستان برای گره گشایی از مسائل روستاها و شهرستان‌های خوزستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: جوانان خوزستانی باید احساس کنند که این شرکت‌ها ثمره‌ای برای شهر و روستای آنها دارد.

رئیس دولت سیزدهم تاکید کرد: اشتغال جوانان خوزستانی باید در اولویت همه شرکت‌های مستقر در این استان باشد.منبع : مهر نیوز