اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار به صنعت کشتی سازی خوزستان |به گزارش فیلتر پرس صنعتگر، حمیدرضا فلاح ظهر امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: توجه به اقتصاد دریا و کسب درآمد از این حوزه با توجه به ظرفیت‌های خوب استان، مد نظر این اداره کل و استانداری خوزستان است که به صورت جدی نیز دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه و رونق اقتصاد دریا مورد توجه دولت سیزدهم است، افزود: یک میلیارد دلار در صندوق حمایت ملی صنایع دریایی برای حمایت از صنایع مرتبط با دریا در نظر گرفته شده است.

فلاح ادامه داد: ۱۸ واحد در حوزه صنایع کشتی‌سازی استان فعال هستند و ۳۸ واحد جدید نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

مدیر کل صمت خوزستان توضیح داد: یکی از مکانیزم‌های حمایت از صنایع وابسته به دریا تقویت بازاریابی در این حوزه و استقرار صندوق ضمانت صنایع دریایی در استان است.

مدیرکل صمت خوزستان اظهار کرد: سال گذشته طبق تفاهم‌نامه منعقد شده بین اداره کل صمت و پارک علم و فناوری استان یک‌هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان استان تأمین اعتبار شد.

مدیر کل صمت خوزستان اظهار کرد: اقدامات و پیگیری‌های خوبی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای حمایت از صنایع در حال انجام است.

فلاح افزود: طی سال جاری مشکلات و مسائل ۶۰۰ واحد تولیدی در ستاد تسهیل استان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در همین راستا ۴۴۰ مصوبه نیز تصویب شد.منبع : مهر نیوز