اتحادیه فروشندگان موبایل در کلاهبرداری «کوروش کمپانی» مقصر است |به گزارش فیلتر پرس صنعتگر به نقل از اتاق اصناف تهران، محمدرضا فرجی تهرانی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: در موضوع کلاهبرداری کوروش کمپانی، اتحادیه فروشندگان موبایل مقصر است.

فرجی تهرانی درباره همکاری سلبریتی‌ها با کوروش کمپانی گفت: در حال حاضر بلاگرها و سلبریتی‌ها در حوزه تبلیغات یکه‌تازی می‌کنند، نقطه جهش کوروش کمپانی نیز همین سلبریتی‌ها بودند. در مقابل نیز هیچ‌گونه مسؤولیتی را در رابطه با این شرکت بر عهده نگرفته و تنها با عذرخواهی و اظهار بی‌اطلاعی از روند فعالیت شرکت مذکور خود را عقب کشیدند. مردم باید نسبت به این موضوع آگاه باشند که سلبریتی‌ها و بلاگرهای فعال در فضای مجازی بابت دریافت مبلغی کالایی را تبلیغ می‌کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران درباره دریافت این ماد توسط این شرکت، توضیح داد: دریافت این ماد روند سختی ندارد و با دریافت جواز کسب و اخذ برخی شرایط به‌راحتی می‌توان آن را دریافت کرد. اما پس از دریافت این ماد، نهادهای مربوط به هر واحد صنفی باید نظارت کافی را داشته باشد.

وی درباره ضعف دستگاه‌های نظارتی گفت: بزرگ‌ترین ضعف در عملکرد اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران است. چرا نظارتی بر فعالیت این واحد صنفی آن هم با چنین تبلیغات گسترده‌ای نبوده است؟ فعالیت این شرکت از ابتدا مشکوک بوده و تبعات بسیاری را برای مصرف‌کننده و بازار به همراه داشت. چنین اختلاف قیمتی در پیش‌فروش موبایل ابتدا نظم بازار را بهم ریخت و سپس مردم را نسبت به اعضای صنف تلفن همراه بی‌اعتماد کرد. در مجموع اتحادیه‌ها باید کمی قاطع‌تر با اعضای خود برخورد کنند تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

به گفته نایب رئیس اتاق اصناف تهران، هنگامی که یک اتحادیه متوجه بروز تخلفی از سوی اعضای صنف خود می‌شود باید به سرعت مانع ادامه فعالیت آن شرکت شود. با فعالیت کوروش کمپانی هم اعضای صنف تلفن همراه متضرر می‌شدند و هم حقوق مصرف‌کننده در خطر بود. با پیگیری بیشتر اتحادیه درباره نحوه فعالیت کوروش کمپانی حتی اتاق اصناف نیز می‌توانست از اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران حمایت کند اما چون در این خصوص عملکرد ضعیفی نشان داد جای حمایتی باقی نمی‌ماند.منبع : مهر نیوز